Keleivinis transportas

A. Jaržemskis, V. Jaržemskis

Keleivinis transportas

Vadovėlyje pateikiama keleivių vežimų įvairiomis transporto rūšimis teorija ir geriausi praktiniai jos taikymo pavyzdžiai. Nagrinėjami vežimai keliais, geležinkeliais, oro trans­portu ir vandens transportu. Vadovėlis apima miesto, priemiesčių, tarpmiesčio ir tarptautinį susisiekimą. Vadovėlyje yra aštuoni skyriai. Pirmi trys iš jų nagrinėja kelionės poreikio, būdų sampratą, vežimų kokybės parametrus, keleivių teises, aplinkosauginius ypatumus. Susistemintai pateikta vežimų klasifikacija, maršruto, reisų, tvarkaraščių sampratos, vežimų reguliavimo ir finansavimo principai ir būdai. Pateikiama pavyzdžių, pristatomos globalios pasaulinės tendencijos, Europos Sąjungos keleivių vežimo ypatumai ir nagrinėjamas Lietuvos atvejis. Ketvirtas–aštuntas skyriai yra skirti atskiroms vežimų sritims. Ketvirtame skyriuje nagrinėjami vežimai miestuose, kituose skyriuose vežimai tarp miestų: penktame skyriuje – keliais, šeštame skyriuje – geležinkeliais, septintame skyriuje – oro transportu ir aštuntame skyriuje – vandens transportu. Aptariama keleiviams vežti naudojamo transporto infrastruktūra, transporto priemonės, vežimų organizavimo modeliai ir pavyzdžiai.

• Matmenys: 167x235 mm
  • Leidyklos nr.: 2017-022-S